Monday, 27 January 2020 11:49

Digitalizacja w biznesie stała się koniecznością zadbaj o swoją pozycję na rynku przy wykorzystaniu nowych technologii

Digitalizacja w biznesie Digitalizacja w biznesie

Na liście 10 najbardziej wartościowych spółek nawet połowa nie ma obecnie jeszcze 30 lat. Okres rewolucji technologicznej, którego jesteśmy świadkami, wymaga od firm ze wszystkich branży podążania za nowymi rozwiązaniami i implementowania ich w optymalny sposób. Przespanie tej rewolucji może kosztować spółkę utratę wysokiego miejsca na rynku lub po prostu prowadzić do bankructwa.

 

Rewolucja technologiczna - jaki jest koszt braku adaptacji do cyfrowego świata?

Taki los spotkał giganta na rynku turystycznym - biuro podróży Thomasa Cooka, którego korzenie sięgają 1841 roku. Management firmy przekonany był, że ze swoją pozycją na rynku nie musi martwić się nowymi potrzebami adaptacji do cyfrowego świata. Pominięcie digitalizacji w planie rozwoju firmy poskutkowało jednak całkowitym upadkiem biura podróży. Jest to ważna lekcja dla wszystkich, małych i dużych, przedsiębiorstw.

Sztuczna inteligencja - przyszłość Twojego biznesu

Sztuczna inteligencja (AI) pozwala na zwiększenie zysków przedsiębiorstwa nawet o 300% w relatywnie krótkim okresie. Co więcej, nie potrzeba do tego w ogóle zmiany asortymentu. Wykorzystanie umiejętności sztucznej inteligencji do szybkiego przetwarzania dużej ilości danych (big data) skutkuje szybkim zbieraniem danych na temat preferencji i potrzeb klientów. Te z kolei są przetwarzane i analizowane w poszukiwaniu wzorców możliwych do zaimplementowania w obsłudze klienta przy wykorzystaniu uczenia maszynowego (machine learning). W ten sposób w niezwykle krótkim czasie firma otrzymuje całościową i niezwykle pogłębioną analizę potrzeb swoim klientów i możliwych zmian systemowych, które pozwolą na niego odpowiedzieć.

Profesjonaliści, tacy jak datasolut GmbH, tworzą oprogramowanie indywidualnie dopasowane do charakteru przedsiębiorstwa i jego potrzeb, dzięki czemu jego zastosowanie nie nastręcza wielu problemów i jest intuicyjne dla obsługi.

Poza sztuczną inteligencją do digitalizacji procesów wewnątrz firmy wykorzystywanych jest wiele innych oprogramowań, które usprawniają i mechanizują procesy, które do tej pory wymagały sporych nakładów czasowych i pieniężnych. Proces digitalizacji pozwala więc na zaimplementowanie nowych rozwiązań, przynoszących duże zyski, a także wprowadzenie szeregu oszczędności na różnych szczeblach funkcjonowania spółki.