Monday, 27 January 2020 12:09

Sklepowe manekiny kobiece - jak wybrać odpowiedni rodzaj?

Sklepowe manekiny Sklepowe manekiny

Odpowiednia ekspozycja ubrań w sklepie jest niezwykle ważna, by dobrze oddać ich charakter i tym samym przyciągnąć uwagę klienta. Wybór optymalnego rodzaju manekina damskiego jest kluczowy i w dużej wpływa na sukces biznesu. Jakie rodzaje manekinów kobiecych istnieją? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Manekiny kobiece

Do ekspozycji ubrań damskich wybieramy oczywiście manekiny kobiece. Tradycyjnie manekiny takie prezentują ubrania w rozmiarze S lub XS na szczupłych i kobiecych sylwetkach, przypominających figurę modelek z wybiegów mody. Ostatnio dużą popularność zdobywają również manekiny prezentujące bardziej pełne kształty. Wybór taki kojarzył będzie się pozytywnie z ruchem ciałopozytywności i wyjściem na przeciw potrzebom klientek o większych rozmiarach. Takie manekiny spotkać możemy obecnie chociażby prezentujące nową kolekcję sportową Nike.

Manekiny kobiece statyczne i dynamiczne

Na rynku do wyboru znaleźć można manekiny w pozycjach statycznych oraz dynamicznych. Warto wykorzystać to, by lepiej zaprezentować odzież. Szczególnie w przypadku kolekcji oficjalnych, eleganckich doradza się wybór manekinów damskich statycznych. Natomiast wersje dynamiczne świetnie sprawdzą się przy odzieży sportowej - w ten sposób można zaprezentować, jak ubrania układać się będą podczas ruchu.

Kolory manekinów

Kolejną ważną w procesie wyboru manekinów kobiecych jest ich kolor. Najczęściej spotykanym kolorem jest biel lub jasne odcienie barwy kremowej oraz kolory cieliste. W ten sposób najłatwiej wyeksponować ubrania. W przypadku wyboru odcieni bieli można korzystać dodatkowo z tworzącego się kontrastu kolorowych i ciemnych ubrań.

W przypadku prezentacji wakacyjnych, zwiewnych kolekcji w jasnych kolorach, warto zdecydować się na manekiny w ciemniejszym odcieniu. Będzie on imitować opaleniznę i podkreślał jasne barwy ubrań.

Manekiny całościowe i częściowe

Sklepy oferują również manekiny całościowe i częściowe. Manekiny kobiece prezentujące całą sylwetkę sprawdzą się świetnie w przypadku prezentacji całych zestawów lub odzieży jednoczęściowej, na przykład kombinezonu. Na manekinach całościowych dobrze prezentują się długie sukienki, zestawy garniturowe czy zwiewne, wakacyjne zestawy.

Na manekiny częściowe warto zdecydować się w przypadku ekspozycji konkretnych części garderoby, biżuterii lub strojów kąpielowych czy bikini. W takim wypadku nie potrzebna będzie cała sylwetka do odpowiedniej prezencji kolekcji.